MAMA TATA W TEATRZE


18 MARCA podczas spektaklu ZAHIPNOTYZUJ MNIE - PIOSENKI ZYGMUNTA KONIECZNEGO o godz.18.00 odbędzie się kolejna edycja akcji MAMA I TATA W TEATRZE.
Serdecznie zapraszamy.
 
Przy dokonywaniu rezerwacji lub zakupie biletów prosimy o informowanie obsługi Teatru o chęci pozostawienia dziecka na warsztatach.
Szczegóły akcji oraz rezerwacja biletów w BIURZE ORGANIZACJI WIDOWNI: tel;. 12 68 02 112/113, rezerwacja@ludowy.
 

                                 

Przykładowy plan zajęć
Czas trwania: wyłącznie podczas trwania spektaklu

Zapraszamy dzieci w wieku 4 - 10 lat

Cena udziału dzieci w warsztatach to 8 zł .
 
Prowadzący :
 
MAŁGORZATA KRZYSICA – aktorka, wokalistka i pedagog z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka PWST i Akademii Pedagogicznej. Obecnie kończy studia na UJ na Wydziale Zarządzania Kulturą i Komunikacji Społecznej. Prowadzi od wielu lat zajęcia z dziećmi i młodzieżą. Zasiada w jury wielu konkursów recytatorskich i aktorsko - wokalnych. Realizowała i reżyserowała spektakle z dziećmi niepełnosprawnymi i niewidomymi, współpracując między innymi z Fundacjami HIPOTERAPIA I UKRYTE SKRZYDŁA. Wydała trzy płyty, od wielu lat jest związana z Teatrem LUDOWYM, obecnie można zobaczyć ją w spektaklach „ Gąska”, „Prywatna klinika”, „ Przygody ARKA”, „ Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna” oraz recitalu „ Sposób na panów”.
 
PIOTR PIECHA – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, od 1987 występuje na deskach Teatru Ludowego. Od lat prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Człowiek "orkiestra".
 
WARUNKIEM UCZESTNICTWA DZIECKA W WARSZTATACH JEST WCZEŚNIEJSZE ZGŁOSZENIE W ORGANIZACJI WIDOWNI I PODPISANIE PRZEZ RODZICÓW REGULAMINU ZAJĘĆ.
 
DZIECI po wypełnieniu przez rodziców stosownych dokumentów, zmianie obuwia dziecka i pozostawieniu okryć zewnętrznych w szatni, są odbierane przez prowadzących w holu teatru przy szatni na pięć minut przed rozpoczęciem spektaklu . Są zaprowadzone do sali nr. 10, gdzie rozpoczynają się zajęcia.
 
ROZPOCZĘCIE ZAJĘĆ, powitanie, przedstawienie się, nauka imion wszystkich uczestników i opowieść o tym, w jakim magicznym miejscu się znajdują. Każde dziecko ma możliwość opowiedzenia o tym, co to wg. niego jest teatr, o spektaklu, na którym było itd.
 
 
CZŁOWIEK ORKIESTRA- kim jest aktor, co powinien umieć, jak wyglądać i jak przygotować się do przedstawienia ?
ZAJĘCIA Z RYTMIKI , RUCHU i ŚPIEWU przy fortepianie.
ĆWICZYMY DYKCJĘ.   Co to jest dykcja ?
KOSTIUM I REKWIZYT. Przebieramy się  w różne stroje i uczymy się w nich poruszać.
CHWILA RELAKSU PRZED WYSTĘPEM.
ŁĄCZYMY WSZYSTKIE NABYTE DOTĄD UMIEJĘTNOŚCI- NASZE POPISY.
NA POŻEGNANIE : NARYSUJMY, CO NA DZISIEJSZYCH ZAJĘCIACH NAM SIĘ NAJBARDZIEJ PODOBAŁO.
 
KONIEC SPEKTAKLU na którym byli rodzice, POŻEGNANIE.
 
Zaprowadzmy dzieci dokładnie w to miejsce w holu TEATRU, gdzie pozostawili je rodzice.
 
 
 
 
          
 
Patronem akcji jest :