Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
05.06.2020

III CHARYTATYWNY KONCERT "DZIECI DZIECIOM"

Zapraszamy na koncert przygotowywany przez Stowarzyszenie Lions Club Kraków - Stare Miasto , Zespół Szkół Specjalnych w Nowej Hucie, przy gościnnym udziale dzieci i młozieży z innych szkół nowohuckich, który w tym roku odbędzie się online, a którego hasłem przewodnim jest "Tęsknię za Tobą Teatrze".

Link do wydarzenia będzie aktywny od 26 czerwca od godz.18.00

Podczas koncertu wesprzeć będzie można uczniów i wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych, którzy w tym roku zbierają pieniądze, z przeznaczeniem wydatkowania ich na kulturę.

Serdecznie zapraszamy do udziału i wsparcia inicjatywy.

Datki możecie przekazać na Konto Charytatywne: 49 1240 1431 1111 0000 1044 8463
z dopiskiem: Dzieci Dzieciom.

 

Szczególne podziękowania dla Piotra Piechy aktora Teatru Ludowego, który poprowadził koncert.

KONCERT

Zespół Szkół Specjalnych nr 14 to szkoła otwarta na każdego ucznia, aktywizująca i inspirująca do rozwoju poprzez mądre towarzyszenie dziecku, uwzględniające jego potencjały i ograniczenia, które jest prowadzone w atmosferze dialogu i wzajemnego poszanowania.

Szkoła stanowi miejsce integracji i współpracy ponad wszelkimi podziałami. W ostatnich latach realizowała wiele projektów, których celem jest przedstawienie  uczniów z tej najlepszej i najszczęśliwszej strony – ich artystycznej twórczości. Ta sfera życia naszych dzieci stanowi bardzo ważną część ich rozwoju.

Z tej właśnie potrzeby między innymi zrodził się projekt - „Jestem artystą” oraz projekt „Tacy Sami”. Aby spełnić marzenia podopiecznych od trzech lat dzięki pomocy Lions Club Kraków -  Stare Miasto, Teatru Ludowego, Fundacji dla AGH, organizowany jest już po raz trzeci charytatywny koncert „Dzieci Dzieciom”.

W koncercie tym bierze udział wielu artystów, którzy z wielkim zaangażowaniem prezentują swoją twórczość dedukując ją naszym uczniom. Podczas koncertu na scenie Teatru Ludowego nasi młodzi artyści łączą się ze wszystkimi uczestnikami koncertu poprzez taniec i śpiew, niosąc przesłanie, że sztuka nie zna podziałów.

 

W tym roku III charytatywny koncert „Dzieci Dzieciom” ma szczególną oprawę. Wszyscy artyści biorący w nim udział, jednoczą się online z uczniami szkoły i ich rodzinami pomagając im przejść przez ten nietypowy dla wszystkich czas. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na pomoc uczniom, by dać im nadzieję na lepsze jutro.

 

 

Popularne

Obrazek
22.06.2020

DRUGA RECENZJA SOLARIS

Zobacz zdjęcia z premiery i przeczytaj relację na Instagram..

Zobacz więcej
Obrazek
22.06.2020

PIERWSZA RECENZJA SOLARIS

„Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi". – pisze Stanisław Lem w swojej najpopularniejszej powieści – „Solaris".

Zobacz więcej
Obrazek
15.06.2020

KONKURS! WYGRAJ BILETY NA SPEKTAKL!

Do porannej kawy polecamy - KONKURS organizowany przez Muzeum Teatralne / Muzeum Krakowa.

Zobacz więcej