26.12.2023

DLACZEGO WARTO MARZYĆ?

Każdy z nas ma marzenia. Każdy inne, własne. Są one częścią naszego życia. I dobrze, że są, bo z nimi świat jest o wiele ciekawszy i weselszy. To one są odskocznią od codzienności i siłą napędową w życiu. Dlaczego warto marzyć?

MARZENIA PRZENOSZĄ W INNY ŚWIAT

To dzięki marzeniom możemy znaleźć się w innym, lepszym świecie. Takim, jaki chcielibyśmy, aby istniał naprawdę. Takim, w którym wszystko jest możliwe, w którym nie istnieją żadne bariery. Tutaj możemy realizować to, co jest trudne do osiągnięcia w życiu realnym. Tu wszystko jest dobre, piękne i wspaniałe. W marzeniach nawet podróż w kosmos jest możliwa.

MARZENIA NALEŻĄ WYŁĄCZNIE DO NAS

Naszych marzeń nikt nam nie zabierze. Rzeczywistość bywa różna, często dzieje się coś, na co nie mamy do końca wpływu. Z marzeniami jest inaczej. To my je tworzymy i nikt nie może wpływać na ich kształt. W marzeniach możemy być wielką gwiazdą, podróżować do najbar- dziej odległych zakątków kuli ziemskiej, przeżywać przygody, które pewnie nigdy by się nie wydarzyły, spotkać miłość swojego życia.

MARZENIA WPŁYWAJĄ POZYTYWNIE NA NASZE SAMOPOCZUCIE

Wyobrażając sobie bieg przyszłych zdarzeń czujemy się szczęśliwi. Marzymy przecież o rzeczach dla nas przyjemnych, a wtedy wzmaga się naturalnie produkcja endorfin zwanych hormonem szczęścia. Dlatego marząc od razu poprawiamy sobie nastrój.

MARZENIA ROZWIJAJĄ NASZĄ KREATYWNOŚĆ

W marzeniach wszystko jest możliwe. Nasz umysł potrafi wytworzyć najbardziej nieprawdopodobne scenariusze czy rozwiązania. Kiedy na chwilę oderwiemy się od rzeczywistych problemów i poszukamy ich rozwiązania w marzeniach, wtedy właśnie mogą zrodzić się najlepsze pomysły. Pod wpływem emocji często trudno znaleźć wyjście, które przychodzi z łatwością, gdy jesteśmy rozluźnieni. W marzeniach możemy dokonać naprawdę wielkich rzeczy.

MARZENIA POZWALAJĄ LEPIEJ SIĘ POZNAĆ

W marzeniach mamy odwagę realizować swoje najbardziej skryte pragnienia, które tkwią gdzieś bardzo głęboko w nas. To, o czym marzymy może być dla nas obrazem tego czego tak naprawdę w życiu oczekujemy i czego nam najbardziej brakuje. Marzenia to przecież nasze pragnienia.

MARZENIA MOTYWUJĄ NAS DO DZIAŁANIA

Marzymy o tym, co chcielibyśmy osiągnąć, kim być, gdzie pojechać. Takie plany mobilizują, aby podjąć działanie zmierzające w kierunku ich spełnienia. Warto walczyć o spełnienie marzeń. Wystarczy tylko podjąć pierwsze kroki, aby przybliżyć się do celu. To marzenia nakręcają nas do działania, do zmiany na lepsze. Dlatego warto marzyć!

____________

#aktorzyprowincjonalni

Materiał z programu spektaklu pod redakcją Marii Klotzer. 

Michał Siegoczyński
AKTORZY PROWINCJONALNI CZYLI POCIĄG DO HOLLYWOOD
reż. Michał Siegoczyński

Opracowanie graficzne: Jepe Oyen

red Anna Ryś

foto Jeremi Astaszow