Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
14.09.2021

"GDY PRZYJDZIE SEN" W TRASIE. RUSZYŁA 13 EDYCJA TEATR POLSKA, CZYLI # JEDZIEMY Z TEATREM.

Realizowany od 2009 roku program TEATR POLSKA ma na celu popularyzowanie sztuki teatru oraz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do kultury, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.
W ramach programu TEATR POLSKA od 5 sierpnia do 31 października 2021 zaplanowano 150 pokazów spektakli w 75 miejscowościach. TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl i www.facebook.com/TeatrPolska

anetabednarczyk2021
Wczoraj wieczorem miałam przyjemność oglądać spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Ludowego z Krakowa pt."Gdy przyjdzie sen". W Nałęczowie teatr, nie ukrywajmy to dość nietypowy wydarzenia,  ale na szczęście wszystko idzie ku lepszemu.Niesamowita gra aktorska, spektakl od pierwszej chwili do ostatniej był pełen emocji i skupiał uwagę widza. Świetnie spędziłam wieczór i cieszę się,że nasze malutkie kółko teatralne i teatr "Młodzi Duchem" może czerpać wiedzę od już bardziej doświadczonych. Kto nie widział polecam koniecznie obejrzeć w innym terminie. Dziękujemy aktorom @teatr_ludowy za to,że po występie zechcieli spotkać się z widzami i porozmawiać.Zwykle tego nie robią. Na prośbę naszego Teatru Młodzi Duchem zrobili wyjątek. To jest klasa

Popularne

Obrazek
22.11.2021

PREMIERA STUDENCKA SPEKTAKLU "IWONA, KSIĘŻNICZKA BURGUNDA"

Dziękujemy za spotkanie i żywiołową dyskusję z twórcami spektaklu, prowadzenia Jacek Wakar.

Zobacz więcej
Obrazek
08.11.2021

PREMIERA "ANDŻEJ ŚNIEGU / MONODRAM ŁOBUZERSKI WZNIOSŁY"

Za nami oficjalna premiera trzeciego tytułu w tym sezonie!

Zobacz więcej
Obrazek
05.11.2021

NABÓR NA STANOWISKO: AKUSTUK

Osoby zainteresowane prosimy o składanie aplikacji (CV) w kadrach pok.29 lub przesyłanie na adres e-mail: kadry@ludowy.pl w terminie do 14.11.2021r.

Zobacz więcej