Leszek Talko Dziecko dla odważnych reż. Justyna Kowalska

Czas trwania:
1.50h (1 przerwa)
Cena:
normalny: 45 pln , ulgowy: 35 pln

O spektaklu

 

Poradników dla młodych rodziców napisano już cale tomy. Przede wszystkim można się z nich dowiedzieć, że dziecko w każdej może:
a) wypaść z łóżeczka,
b) wypaść z wózeczka,
c) ba, nawet z okna
d) może na siebie coś wylać
e) albo się po prostu zakrztusić i udusić .
Podczas czytania takiego poradnika rodzice trzęsą się bardziej, niż gdyby właśnie oglądali horror. Czym różni się od innych poradników poradnik Leszka Talko, którego adaptację prezentujemy na scenie? Dowiemy się z niego, nie co MY możemy przypadkiem zrobić dziecku, lecz co z premedytacją „A więc będziecie mieli dziecko. Gratulacje. A może to przyjaciołom urodzi się dzidziuś? To wspaniale. Myślicie sobie, że jest pięknie. I macie rację. Myślicie sobie, że wasze życie się zmieni – macie rację. Marzycie o życiu jak z obrazka w piśmie ilustrowanym: wy zrelaksowani, a uśmiechnięty maluszek rozkosznie gaworzy – no cóż, to nie do końca prawda. Sądzicie, że wasze życie się nie zmieni? Nic bardziej błędnego. Wasze małżeństwo przewróci się do góry nogami, zaczną się kłopoty w pracy i będziecie zmęczeni tak jak nigdy, i być może jedno z was zwariuje. Myślicie sobie, że to przesada? Ha, żeby to była choć połowa prawdy.”
„Dziecko dla odważnych” to poradnik dla wszystkich, którzy zamierzają mieć dzieci, mają dzieci i chcą ich więcej, dla tych, co maja dzieci i maja ich serdecznie dość. Ci którzy dzieci nie mają i nie zamierzają za żadne skarby świata ich mieć również znajdą w tym tekście wiele dla siebie.

 

SPEKTAKL GOŚCINNY - TEATR LUDOWY UŻYCZA SWOJEJ SCENY.

Twórcy

adaptacja i reżyseria: Justyna Kowalska
scenografia: Ewa Pietras
muzyka: Michał Dymny
ruch sceniczny: Tomasz Wesołowski
światło: Dariusz Nawrocki
asystent: reżysera Agnieszka Zieleziecka

Obsada