na podstawie „Burzy” Wiliama Szekspira Rozbitkowie reż. Justyna Łagowska

Scena:
Scena Stolarnia

O spektaklu

Spektakl- przygoda, podczas której Widzowie-Rozbitkowie dostają w prezencie Wyspę. Muszą ją poznać, zasiedlić, uczynić swoją. Stawanie się mieszkańcem Wyspy to proces, podczas którego dochodzą do głosu indywidualne pragnienia i potrzeby, to również droga tworzenia się bohatera literackiego, który może wszystko. Z Rozbitka staje się Księciem, ale by to osiągnąć musi nauczyć się wyrażać swoje pragnienia i zyskać powszechną zgodę na to, by je spełnić.
Spektakl bazujący na „Burzy” Szekspira pokazuje, jak marzenia stają się rzeczywistością, jak wyobraźnia wynosi nas na wyżyny własnych fantazji i krok po kroku pozwala im się spełniać.

 

Spektakl jest efektem dwuletniej pracy warsztatowej osób z niepełnosprawnością wzroku, które w ramach projektu „Przewodnicy zmysłów”, pod opieką artystyczną reżyserki spektaklu – Justyny Łagowskiej, stały się konsultantami merytorycznymi spektaklu. Celem konsultacji-warsztatów było stworzenie takiego spektaklu teatralnego, który odrzuca prymat wzroku w jego odbiorze, na rzecz pozostałych zmysłów. Spektakl realizowany w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Edukacja kulturalna, z Funduszu Promocji Kultury, a także dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Krakowa.

 

Premiera 6,7,8 marca 2020, Scena Stolarnia.

 

Twórcy

scenariusz i adaptacja: Michał Pabian,
w oparciu o „Burzę” Wiliama Szekspira oraz monologi uczestników warsztatów: Zofii Czarnej,  Alicji Ertl, Zdzisława Ertla, Macieja Ozgi, Heleny Suchan, Teresy Urbańskiej, Doroty Wach 

 

reżyseria i scenografia: Justyna Łagowska
muzyka: Karol Nepelski

 

Obsada